YERLİ ELEKTRİKLİ OTOMOBİL TOGG

By

Dünya’da temiz enerjinin öneminin artması ile birlikte elektrikli araçlar ön plana çıkmaya başladı. Bu hususta bir çok ülke kendi elektrikli araçlarını geliştirdi. Türkiye’de bu kervana katıldı ve yerli elektrikli otomobilini üretti. Yerli elektrikli otomobil; Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) tarafından üretildi. TOGG, Türkiye merkezli bir anonim şirkettir. Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili görkemli bir tören ile halka tanıtıldı ve büyük bir ilgi gördü.

Alternate Text

Yerli elektrikli otomobilin özellikleri;

Özgün ve Modern Tasarım:
Keskin hatların yalın ve net çizgiler ile şekillendiği özgün tasarım karakteri mevcut. Ön, yan ve arka tasarımda akıcı bir devamlılık gösteren karakteristik hatlar yerli otomobile modern ve prestijli bir görünüm kazandırıyor.
Dış tasarımda yer alan belirgin ve keskin hatlar otomobilin sağlam ve güçlü karakterini yansıtıyor. Özgün ön tasarımı şekillendiren göz alıcı krom detaylar yan ve arka tasarımda da devamlılık sağlayarak prestijli görünümü tamamlıyor.Modern ve özgün tasarım Anadolu topraklarının köklü simgelerinden biri olan laleden esinlendi. Otomobilin yoldaki imzası olacak ön ızgarasına ve bütünsel şıklığı tamamlayan jantlarına modern bir incelikle işlenen lale figürleri coğrafyamızın kültür mirası ile olan bağı vurguluyor.

Alternate Text

Dijital Bilgi-Eğlence Ekranı:
Sürüş konforunu arttıracak dijital bilgi-eğlence ekranı hem bilgilerin kolaylıkla takibini hem de yolcuya özel içeriğin görünürlüğünü sağlıyor.

Geniş ve Konforlu:
Uzun diz mesafesi ve yüksek baş mesafesi ile 5 kişilik bir ailenin rahat ve konforlu bir şekilde seyahat etmesini sağlayacak sınıfının en geniş ve ferah iç mekana sahip.

500+ Km Menzil:
300+ km veya 500+km menzil sağlayan pil konfigürasyonlarından ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilecektir. Yüksek enerjili Lityum-iyon pil teknolojisinin sunacağı menzil ile uzun yolculuklar yapılabilecektir.

Hızlı Şarj < 30 Dakika:                                                                                Otomobilinizi evinizde, iş yerinizde veya yolunuzun üzerindeki istasyonlarda şarj edecek, hızlı şarj ile 30 dakikadan kısa sürede %80 pil doluluk seviyesine ulaşabileceksiniz. Uzun yolculuklarda kısa bir mola verip, hem kendinizi hem de otomobilinizi şarj ederek yolunuza devam edebilirsiniz. Gelişmiş Lityum-iyon batarya teknolojisi, batarya yönetim sistemi ve aktif termal yönetim sistemleri sayesinde 8 yıl boyunca pil garanti güvencesine sahip olacaksınız. Düşük Maliyet: Elektrikli ve bağlantılı otomobillerin yalın bir teknik altyapıya sahip olması, internet üzerinden yazılım güncelleme imkanı ve kullanıcıları teknik konularda önleyici bilgiler ile uyarma olanakları teknik servis/bakım ihtiyacını en aza indirecek. Bunlar ile birlikte, kilometre başına enerji maliyeti içten yanmalı motorlu otomobillere göre çok daha düşük olacak.

Alternate Text

Sıfır Emisyon:                                                                                                        Otomobil sıfır zararlı gaz salınımı ile çevre duyarlılığı en yüksek otomobillerin arasında yerini alacak.

AWD Çekiş Sistemi:                                                                                    Otomobilin standart konfigürasyonunda yer alacak arkadan çekiş (RWD) sisteminin yanı sıra ön aksta yer alan ikinci elektrikli motor ile tüm tekerleklerden çekiş (AWD) sistemi zorlu hava ve yol koşullarında seyahat edecekler için daha iyi bir çekiş sağlayacak. 400 Beygir Gücü: Arkadan çekişli (RWD) versiyonlar 200 beygir gücü; tüm tekerleklerden çekiş (AWD) sunan versiyonlar ise 400 beygir gücü sunarak her yola güven ile çıkmanızı sağlayacak.

4.8 Saniye:                                                                                                               AWD çekiş sistemi ile 0 -100 km/saat hızlanmasını sadece 4.8 saniyede tamamlayacaktır. RWD çekiş sistemine sahip otomobiller ise 100 km/saat hıza 7.6 saniyede ulaşacaktır.

Çarpışma Dayanımı:                                                                                          Bataryanın otomobilin platformuna entegre yerleşimi ve bağlantısı sayesinde burulma direncinde %30 artış ve yüksek çarpışma dayanımı ile güvenlik sağlamaktadır.

Aktif ve Pasif Güvenlik:                                                                                               7 adet standart hava yastığı içeren pasif ve kapsamlı aktif güvenlik sistemleri desteğiyle her türlü yol koşulunda güvenli sürüşü sunmaktadır.

Yerli Otomobil Nerede Üretilecek? Yerli Otomobil, Bursa’nın Gemlik ilçesinde. 2021 yılında tamamlanacak olan fabrikada üretilecek Yerli

Otomobil Ne Zaman Üretilecek? 2022 yılında, ilk etapta C segmenti SUV aracın satışa sürülmesi bekleniyor. Yerli Otomobil Ne Kadar Olacak? Şuana kadar açıklanan bir fiyat olmasa da 250 bin TL civarında olması bekleniyor.

Kaynak:https://www.togg.com.tr

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Hot News