Yerli Oyun Mount & Blade II: Bannerlord

Yerli Oyun Mount & Blade II: Bannerlord Erken Erişimde Rekor Kırdı!

By

Sekiz yıl önce duyurulan ve hayranlarının merakla beklediği, Türk yapımı yerli oyun, Mount & Blade II: Bannerlord, erken erişimde rekor kırarak, Steam üzerinde 2020 yılının en iyi çıkış yapan oyunu olmayı başardı.
Açıklanan rakamlar göz dolduruyor ve büyük bütçeli oyun firmalarına adeta taş çıkartıyor.

Daha önceki Mount & Blade: Warband oyununda da benzer başarıyı göstermiş olan TaleWorlds firması, oyun severleri yine etkilemeyi başardı.
Önceki oyuna göre oynanış bakımından pek fark olmamasına rağmen, grafik ve hikaye bakımından göz doldurdu. Oyunun geliştirici firması Taleworlds Entertainment, oyunun sürekli olarak geliştirileceğini her fırsatta ifade ediyor.

Mount & Blade Twitter Açıklaması

Mount & Blade resmi twitter hesabından paylaşılan yazıda rekor ve ilk rakamlar açıklandı.

“Bannerlord, şu an 145 binden fazla eşzamanlı oyuncuya sahip. 100.000’e ulaşması, 100 dakika sürdü. Sadece 3 saat içerisinde Steam’de %88’i pozitif olmak üzere 1.250’den fazla yorum aldı. Tüm bu rakamlar, Mount & Blade 2: Bannerlord’u 2020’de Steam’de en iyi çıkış yapan oyun hâline getirdi. Teşekkürler”

Mount & Blade II: Bannerlord, elde ettiği rakamları geliştirerek yoluna devam ediyor. Steam’in istatistik sayfasına göre bu haberin yazıldığı an itibarıyla oyun, 219.787 oyuncuya eşzamanlı olarak erişmiş durumda.

Yerli Oyun Mount & Blade II: Bannerlord, oynanış açısından özgün bir yapıda olması, zengin içerik ve hikaye barındırması, oyuncuları bu oyunu oynamaya teşvik eden en önemli etkenlerden birisi.
Oyun erken erişimde olduğu için bir çok hata ile gelmiş durumda, Bu durum bazı kesimlerce çok eleştirilmesine rağmen genel olarak kullanıcı yorumları, oyunun henüz erken erişimde olduğu, gelen güncellemeler ile sorunların yavaş yavaş çözüleceği konusunda hemfikir.

Yerli oyun Mount & Blade: Bannerlord içerisinden bir görsel.

Yerli oyunun bu başarının asıl sebebi, oyunun hayranları tarafından uzun yıllardır merakla beklenmesi olabilir. Kimilerine göre sekiz yıl beklenmesinin sebebi bir pazarlama taktiği, kimilerine göre ise oyunun geliştirilmesinin gerçekten sekiz yıl sürmesi…
Veya bunların dışında kaynak ve maddi yetersizlikler de olabilir.

Biz de yerliteknolojiler.com ekibi olarak bütün bu tartışmaları bir kenara bırakıp, TaleWorlds firmasını tebrik ediyor. Başarılarının devamını diliyoruz…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Hot News